Green Card Kazanma Olasılığı

Green Card Kazanma Olasılığı ;

-En önemli şans artırımı birden çok senelik başvuru paketlerini seçmektir.

-5 senelik başvuru yapmanız şansınızı 5 kat arttırır.

-Bu da şu anki Green Card çekiliş oranlarında Türkiye’nin şansının çok alım olması yüzünden yüksek olması nedeni ile nerede ise kesin kazanılacak kadar şansınızı attırmış olursunuz.

-5 senelik başvuru şimdi bir senelik başvuru fiyatına çok kısa bir süre için. Evli çiftler, ayrı ayrı başvuruda bulunarak birlikte kazanma olasılıklarını ikiye katlamış olurlar.

 

Bu sene ABD, Türkiye’den yaklaşık 2,800 kişiyi göçmen olarak kabul etmeyi planlamaktadır. Türkiye’de Green Card kazanma olasılığı diğer birçok ülkeye göre çok daha yüksektir.   Bu noktada doğru başvuru yapmanın önemi artmaktadır.

Herhangi bir danışmanlık hizmeti almadan başvuru yapan katılımcıların %35’i, doğru şekilde transfer edemeyenlerle beraber %65’i gönderdikleri bilgilerde hatalar olduğu için diskalifiye ediliyor. Çok küçük bir hata olsa dahi bu kesinlikle diskalifiye sebebidir. Bu seneki çekiliş yapısının elektronik olması nedeni ile başvuru sürecinde çok daha fazla kişinin hata yapması muhtemeldir. Bu nedenle tüm başvuracak kişilere başvurularını profesyonel danışmanlık hizmeti alarak yapmalarını tavsiye ediyoruz.

Evli çiftler, ayrı ayrı başvuruda bulunarak birlikte kazanma olasılıklarını ikiye katlamış olurlar.

Aşağıdaki tabloda ABD makamlarınca verilen, geçen yılın kazananlarının doğdukları ülkelere göre olan istatistiki bilgileri görebilirsiniz.

Geçen Yılki Çekilişte Ülke Başına Kazanan Sayısı

Ülkeler
Kazanan Kişi Sayısı
Türkiye
2343
Bulgaristan
3482
Avusturya
64
Belçika
46
Fransa
313
Kazakistan
451
İspanya
62
Rusya
2600
İsviçre
183
Özbekistan
1819
Tacikistan
105
Almanya
1227
Azerbeycan
338
Türkmenistan
95