Amerikan Vatandaşlığı Başvurusu

Amerikan vatandaşlığı başvurusu ile yapılan çekilişte yılda yaklaşık 55.000 yabancı ülke vatandaşı yeşil kart sahibi olarak Amerikan vatandaşlığı başvurusu işlemini gerçekleştirmektedir. Amerikan vatandaşlığı başvurusu işlemi yapıldıktan ve kartınızı aldıktan sonra 5 yıl sonunda dileyen kart sahipleri Amerikan vatandaşlığına başvurarak tam vatandaşlığa geçebilmektedir.

amerikan vatandaşlığı başvurusu

Lise ve dengi okul mezunu iseniz iş tecrübesi aranmayan Amerikan vatandaşlığı başvurusu işlemlerinde her ülkenin şansları da eşit olmaktadır. Hiçbir şekilde ücret talep edilmeden gerçekleştirilen Amerikan vatandaşlığı başvurusu işlemi bilgisayar ortamında gerçekleştirilen çekiliş ile sadece kazananlara resmi göçmenlik kazandığına dair bilgi verilmektedir. Yeşil kartın avantajlarını ise şu şekilde sıralamak mümkün olmaktadır; 1. Kart sahibi bir kişinin eşini ve 21 yaşı altındaki tüm bekar çocuklarını da Amerika birleşik devletlerinde bir ömür boyu oturma ve çalışma hakkına sahip olmaktadır. 2. Kart sahibi olan bir kişi Amerika birleşik devletlerinde seçme ve seçilme hakkı hariç diğer tüm haklara sahip olmaktadır. 3. Kart sahipleri Amerika birleşik devletlerinde kendi şirketlerini kurma hakkına sahip olmaktadırlar. 4. Kart sahipleri devlet ve özel okullar aracılığı ile burs alarak veya indirimli olarak eğitimlerine ara vermeden devam edebilmektedir, kart sahibi öğrencilerin Amerika okullarında indirimli öğrenim görme ve devletin sağladığı burs ve kredilerden yararlanma şansları da yer almaktadır. 5. Kart sahipleri Amerika sürücü belgesi almaya hak kazanması ile birlikte Amerika birleşik devletlerine bağlı tüm eyaletlere yolculuk etme hakları da ortaya çıkmaktadır.

Amerikan vatandaşlığı başvurusu Amerikan vatandaşlığı başvurusu çekiliş sonrasında hayallerinize bir adım daha yaklaşarak istediğiniz hayatı kurmak artık sizin elinizde. Amerikan vatandaşlığı başvurusu ülkenin nüfusundaki kültür çeşitliliği artırmak amacıyla her yıl dünyanın birçok farklı ülkesinden göçmen vatandaş kabul edilerek yapılan bir sistemdir. Amerika'da göçmen olarak yaşamanın yollarından biri ABD ülkesinin 1990 yılından bugüne kadar resmi olarak yürürlüğe koyduğu Green Card çekilişine katılmaktan geçmektedir. Çekilişi kazanan kişiler ise Amerika Birleşik Devletlerinde sürekli oturma ve çalışma izni ve diğer adı ile yeşil kart kazanmış olmaktadırlar. Yeşil kart kazanıldıktan sonra Türk vatandaşlığı devam ederken Amerikan vatandaşlarının da yararlandığı birçok haktan da faydalanılmaktadır.

Daha fazla bilgi edinmek için hemen bizimle iletişime geçin.